Gdańsk – najlepsze atrakcje turystyczne i miejsca

Gdańsk to piękne miasto. Jest miejscem cenionym nie tylko przez turystów z Polski, ale również z innych krajów. Nic dziwnego. Możemy znaleźć tu wiele atrakcji. Choć wielu z nas zna Gdańsk bardzo dobrze, to warto spróbować poznać uroki tego miasta również z innej perspektywy. Jakiej? Na przykład z lotu ptaka.

Stare miasto

Jednym z ciekawszych miejsc, które możemy spróbować oglądać z lotu ptaka to na przykład stare miasto. Jest to serce Gdańska, które posiada niezwykłą architekturę, która ciekawie prezentuje się na zdjęciach wykonywanych z góry. Widać przepięknie wieżę Ratusza Głównego Miasta oraz Bazylikę Mariacką. Takie obiekty widzieliśmy pewnie nie raz, ale prawdopodobnie możemy być zaskoczeni tym, jak ciekawie prezentują się w innym wydaniu.

Ratusz

Choć mowa była już o starówce, nie można pominąć samego ratusza. Posiada on wieżę, która może stanowić wspaniały punkt widokowy. Nie dość, że obejrzymy panoramę miasta, to możemy wykonać ciekawe zdjęcia różnych części Gdańska właśnie stamtąd. Dodatkowo świetne jest wykorzystanie drona, którym bardzo łatwo będziemy mogli uchwycić piękne obrazy do naszej galerii.

Żuraw

Niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów Gdańska jest Żuraw. Jest on symbolem Gdańska, ale uchodzi nawet za niepisany symbol Polski. Turyści zagraniczni bardzo często wymieniają go, jako pierwsze skojarzenie z Gdańskiem. Tutaj z lotu ptaka możemy zaobserwować obszary dawnych portów i wyobrazić sobie jak wszystko kiedyś tu funkcjonowało. Z góry możemy zobaczyć niesamowite budynki, świetnie zachowane, które tworzą bardzo charakterystyczny dla Gdańska krajobraz. Co więcej właśnie stąd mamy świetny widok na panoramę Młotawy, więc obserwacje z lotu ptaka mogą być niezwykle inspirujące.

Długie Pobrzeże

Kolejnym wartym uwagi miejscem w Gdańsku jest Długie Pobrzeże. To tutaj znajdziemy mnóstwo kawiarni czy barów wzdłuż długiego deptaku. Można znaleźć tu charakterystyczne dla tego miasta bramy wodne, ale nie tylko. Ponadto ulokowane są tu statki, którymi można wybrać się w rejs. Czy to nie świetne miejsce do obserwacji z lotu ptaka? Wyobraźmy sobie, co możemy zaobserwować. Przede wszystkim tą nadmorską architekturę i elementy portowe. Dodatkowo możemy zobaczyć jak to czy się życie towarzyskie. Przecież w istniejących tam lokalach usługowych przebywa wiele osób. Z lotu ptaka możemy uchwycić ten miejski klimat i dostrzec wiele rzeczy, których inaczej niż z góry nie zobaczymy. 

Park Oliwski

Bardzo ciekawym miejscem do oglądania z góry jest Park w Oliwie. To niesamowite miejsce, jeśli chcemy obserwować przyrodę. Zobaczymy przepiękne wzory i kolory ułożone z różnorodnych roślin. Dodatkowo pięknie prezentuje się Archikatedra w Oliwie. Zarówno jeden, jak i drugi obiekt oglądany z góry wygląda inaczej niż sobie go wyobrażamy z takiej perspektywy. W przypadku parku, normalnie nie jesteśmy w stanie objąć go w całości wzrokiem. Patrząc z góry, możemy właśnie tak go obejrzeć.

Gdańsk ma wiele do zaoferowania zarówno, kiedy patrzymy z dołu, jak i z góry. Warto pokusić się o nową perspektywę i spojrzeć na Gdańsk inaczej. Porównajmy miasto w dzień i w nocy. Jest naprawdę przepiękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *