Magiczne miejsca w Gdańsku – gdzie zrobić zdjęcia?

Co raz więcej osób jako upominki z miejsca podróży wybiera zdjęcia. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mamy pewność, że ilekroć spojrzymy na nie, przypomną się nam nasze wakacje. Dzięki fotografią sami może sobie stworzyć pamiątki, przez co zaoszczędzimy pieniądze i będziemy z siebie dumni.

Istnieją jednak takie miejsca, które niesprawiedliwie uważamy za niegodne fotografowania. Najczęściej są to tereny, z którymi mamy styczność na co dzień, bowiem wydają się nam one nudne. Czasami warto jednak bardziej przyjrzeć się temu co nam bliskie, może się bowiem okazać, że nie zauważyliśmy piękna naszego miasta. Takim nie docenianym miejscem jest Gdańsk, który był już tyle razy fotografowany, że ludzie uważają, iż nic nowego w nim nie odkryją. Nic bardziej mylnego. Zdjęcia Gdańska nadal są nagradzane, nawet te najnowsze.

Jednak jest jeszcze jedna obawa. Amatorzy fotografii boją się, że nie będą potrafili ukazać piękna fotografowanego miejsca. Bez obaw, istnieją takie magiczne miejsca w Gdańsku, że nawet na zdjęciu osoby początkującej wyjdą wspaniale.

Jednym z takich miejsc jest Most Miłości. Wyprawa na niego to nie tylko idealny pomysł na romantyczny spacer. Znajduje się na ulicy Korzennej, a zwany jest inaczej Mostem Chlebowym. Znany jest z zawieszania na nim kłódek przez zakochanych. Wiadomo, że w Polsce w wielu miastach istnieją takie miejsca. Co jednak wyróżnia most w Gdańsku i dlaczego warto posiadać jego zdjęcie? Jest on magiczny dzięki drzewom, które go otaczają. Mimo, że znajduje się w środku miasta, dzięki zieleni, która znajduje się wokół niego, na zdjęciu może wyglądać tak jakby znajdował się w ogrodzie. Zalecamy odwiedzić go podczas jesieni, kiedy to liście przybierają różne, kolorowe barwy.

Gdyby jednak most nie wydał nam się zbyt interesujący, by go sfotografować, nie musimy daleko szukać innego miejsca. Na około niego istnieje pełno uliczek, na których znajdziemy miedzy innymi zabytkowe budynki obrośnięte bluszczem, dlatego je również warto zwiedzić jesienią. Takie piękne budowle znajdziemy na przykład na ulicy Garncarskiej.

Jeśli ktoś lubi klimat starych kamienic to warto się udać do Gdańska Wrzeszcz, a dokładnie na ulice Tadeusza Kościuszki. Wspaniałe, ceglane kamienice tylko czekają, aż ktoś zrobi im magiczne zdjęcie, które przywróci wspomnienia dawnych lat. Jednak to nie jedyne ciekawe kamienice, które znajdziemy w tej dzielnicy. Niektórych może zdziwić, że nawet na głównej ulicy, czyli Grunwaldzkiej, można znaleźć cudowne budynki. Wystarczy dobrze się przyglądać, by je zauważyć.

Jeśli ktoś woli bardziej współczesne widoki, lecz niekoniecznie nowoczesne, to idealnym miejscem do zrobienia zdjęć będzie klub Flisak’76, który znajdziemy na ulicy Chlebnickiej. Jest to miejsce, które zachęca już swoim zewnętrznym widokiem. Łączy ono styl typowego baru z galerią sztuki. Zapewne zainteresuje młodych fotografów, lecz zachęcamy również dojrzalszych artystów do zajrzenia do tej przestrzeni. Obecnie jest ono prowadzone przez 3 pokolenie założycieli. Oprócz magicznych widoków wartych sfotografowania, znajdziemy tam wspaniałą atmosferę.

Gdańsk oczywiście ma jeszcze wiele pięknych stron. Zachęcamy do poszukiwań. Warto nie tylko zrobić zdjęcia w tych miejscach, które wymieniliśmy, ponieważ w tym mieście jest jeszcze wiele magicznych miejsc. Wystarczy trochę wyobraźni, by w każdym miejscu zrobić piękną fotografię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *